EXCLUSIVE: wywiad z Daraya Cosplay

Witam wszystkich :) Zgodnie z zapowiedzią prezentują w dniu dzisiejszym wywiad z Daraya Cosplay: KLIK! Koniecznie wbijcie w podany link i zalajkujcie fp tej niezwykle utalentowanej cosplayerki~~ Ale jeszcze zanim zaczniecie lekturę, chciałabym ogłosić małą nowinę. Otóż, szumnie w ostatnich postach zapowiadałam, że na 100 polubień mojej strony zorganizuję giveaway – więc oto jest! Kliknijcie w link: KLIK! i dopełnijcie formalności, aby wziąć udział! Zapraszam! 
Daraya Cosplay
1.      W jakich okolicznościach, dzięki komu zainteresowałaś się cosplayem?
Daraya: Cosplay kojarzę jeszcze z czasów, kiedy interesowałam się jednym anime, i szukałam wszelakich fanartów z nim związanych xD Aczkolwiek na pomysł, żeby samej coś zrobić, wpadłam z powodu gry w League of Legends i fascynacji postaciami, którymi grywałam :)
2.      Od jak dawna jesteś cosplayerką?
Daraya: IEM 2014
3.      Czy możesz przybliżyć genezę powstania Twojego pseudonimu?
Daraya: Bazuje na moim imieniu, wcześniej różniło się jedną literką, ale kiedy znalazłam
Daraya Cosplay
pochodzenie (od Dariusz, z perskiego
Dārayavahuš), to uznałam, że zaczerpnę inspiracji z korzeni xD  Co nie zmienia faktu, że moja forma brzmi, jak nazwa pewnego smutnego miasteczka w Syrii (nie radzę sprawdzać na google grafice)
4.      Czy kierujesz się jakimiś kryteriami przy wyborze postaci, której cosplay chcesz zrobić? Czy jest to raczej spontaniczna reakcja, kiedy widzisz jakąś bohaterkę/bohatera z m&a/filmu/gry i myślisz: „chcę zrobić cosplay tej postaci”?
Daraya: Najczęściej to spontaniczna reakcja („OMG jakie to piękne, muszę to zrobić!”). Jednak jest tak wiele postaci, które chciałabym cosplayować, że zazwyczaj wybieram te, do których oprócz wyglądu, odczuwam również jakąś nić sympatii.
5.      Jaki był Twój pierwszy cosplay?
Daraya: Nightblade Irelia z League of Legends <3
6.      Czy cosplay to dla ciebie forma pracy czy raczej hobby?
Daraya: Do tej pory hobby, chociaż z drugiej strony coraz bardziej wkręciłam się w robienie strojów i broni na zamówienie, a że oprócz tego obracam się jeszcze w gorseciarstwie, to obecnie stała się jednocześnie moja praca, (z którą mam nadzieję, sobie poradzę xd).
7.      To pracochłonne hobby, ile czasu zajmuje ci przygotowanie jednego stroju?
Daraya: Ciężko stwierdzić. Czasem jakiś strój zajmie miesiąc, czasem dwa tygodnie (i drugie tyle późniejsze dopracowywanie go). A tu nagle czasem się trafi coś takiego jak klasyczna Irelka, której sam strój zrobiłam dokładnie w 7 dni (tak, liczyłam xD)
8.      Czy masz swój ulubiony cosplay?
Daraya Cosplay
Daraya: Obecnie to chyba klasyczna Irelia. Chociaż cieszę się już na myśl o mojej Ahri, którą właśnie tworzę^^
  9.      Czy jest wśród stworzonych przez Ciebie cosplayi strój postaci, z którą się utożsamiasz, którą szczególnie lubisz?
Daraya: Irelia :3 Mój pierwszy strój, pierwsza postać z LoLa, którą dłużej grałam. Jest taka urocza i ma takie śliczne stroje i bronie, że ah <3 Mam ambitny plan, żeby zrobić łącznie 4 jej stroje, na razie mam 2 :)
  10.  Podczas tworzenia danego stroju, z jakim materiałem najbardziej lubisz pracować?
Daraya: Wszystkimi naraz :D Ogólnie lubię eksperymentować z różnymi materiałami. Ale chyba przewagę ma eva :)
  11.  Co jest najtrudniejsze, a co najprzyjemniejsze w tworzeniu cosplayu?
Daraya: Zmobilizowanie się do pracy, jak coś źle idzie. To jest zdecydowanie trudne. Najprzyjemniejsze malowanie, cieniowanie i wymyślanie nowych technik^^
12.  Czy jest jakiś cosplayer/cosplayerka, którą podziwiasz?
Daraya: Nie mam raczej nikogo takiego. Podziwiam poszczególne osoby za to, jak cudnie wychodzą im rzeczy, w których się najbardziej specjalizują. Ale to nie jest dla mnie wystarczające, żeby od razu kogoś za całokształt podziwiać czy wielbić, bo na to musiałoby się składać dużo więcej czynników :)
Daraya Cosplay
13.  Czy poza cosplayem masz inne hobby?
Daraya: Już nie, bo nie mam czasu xD A tak na serio, mam wiele innych zainteresowań, chociaż przez cosplay dużo zaniedbałam xD Między innymi szycie, gorseciarstwo, pisarstwo, gry, malowanie, maniakalne czytanie książek, gotowanie/cukiernictwo, fotografia, tenis stołowy xD
14.  Niektórzy wiedzą, inni nie, ale posiadasz też drugi fp: KLIK! na którym można obejrzeć stroje
Daraya Cosplay
wykonane przez Ciebie. Czy możesz o tym opowiedzieć?
Daraya: Oba moje fanpage powstawały jednocześnie, ponieważ przed cosplayem, powoli raczkowałam w normalnym szyciu ubrań. A raczej mniej normalnym, bo fascynowały mnie gorsety, zwiewne,”księżniczkowe” suknie, i szeroko pojęta moda alternatywna. Więc obecnie połowicznie zajmuję się cosplayem, a oprócz tego staram się rozwijać, w też w tym drugim kierunku, związanym ze strojami alternatywnymi :)
15.  Czy nieuzasadniona krytyka, hejty zrażają Cię do tego, co robisz?
Daraya: Jeśli ktoś mi wytyka błędy, które rzeczywiście istnieją i robi to kulturalnie, to się cieszę xD Bo to znaczy, że skoro ktoś na tyle wnikliwie się przyglądał, że je zauważyć, to cała reszta detali, których mi nie wytknął, była zrobiona idealnie :D Ale jakoś do tej pory z wybitnym hejtem w moim kierunku się nie spotkałamJ.
16.  Cosplay staje się coraz popularniejszy w naszym kraju, co o tym myślisz?
Daraya: Ciekawa jestem, co z tego wyniknie^^ Czy się rozwinie, czy będzie bardziej doceniany, czy stanie się głupią modą. Ale ciężko mi przewidzieć, jak to się dalej potoczyJ
17.  Czy może masz jakieś rady, wskazówki dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z cosplayem?
Daraya: Nie idźcie tą drogą! Bo to zgubny nałóg xD Ale za to satysfakcjonujący ^_^
Daraya Cosplay
  18.  Bywasz na konwentach, lubisz tego typu imprezy?
Daraya: To różnie. Na konwentach mangowych bywało, że się nudziłam, wolę imprezy związane z grami. Chociaż szczerze mówiąc, tłumy ludzi mnie trochę przerażają xD
  19.  Który konwent najlepiej wspominasz?
Daraya: Fotocon – czyli dość nietypowy „konwent”, ale myślę, że mogę go do nich zaliczyć. 3 dni w górach, pełne cosplayerów, fotografów i cudnych scenerii.
  20.  Czy jest coś, co Cię zraża do jeżdżenia na konwenty?
Daraya: Transport cosplayów, bo nie mam samochodu ^^. I w sumie wejściówki, jak tak patrzę, to w zeszłym roku nie pojawiłam się na żadnym konwencie mangowym, właśnie z tego powodu, że nie było mnie stać wydawać pieniążków na drogę i do tego jeszcze na dość drogie wejściówki xD
21.  Lubisz czytać mangę lub książki? Czy masz swoje ulubione tytuły, autorów?
Daraya: Książki zdecydowanie. Kiedyś pochłaniałam olbrzymie ich ilości, obecnie trochę przystopowałam, z racji braku czasu. I zbyt wiele ich przeczytałam, żeby mieć jedynego ulubieńca.
22.  Jaki jest Twój ulubiony film, serial albo anime?
Daraya: Nie mam telewizora, nic nie oglądam xD A na kompie wolę robić ciekawsze rzeczy, niż marnować godziny na oglądanie animców, dram czy innych tego typu rzeczy (taaak, bo często kończyło się na godzinach oglądania, w trakcie których nie potrafiłam oderwać się od kompa, żeby tylko móc zobaczyć kolejny odcinek, więc rzuciłam to zgubne hobby xd)
Daraya Cosplay
23.  Jakiej muzyki słuchasz? Czy ona w jakiś sposób nastraja Cię do pracy, inspiruje, poprawia nastrój?
Daraya: Wszelakie gatunki rocka, cała paleta. No może tylko oprócz tych najbardziej mocnych pod kątem darcia ryjka - wolę słyszeć rozpoznawalny, melodyjny głos wokalisty, zamiast niezidentyfikowanych warczących dźwięków ^^ Najlepiej pracuje mi się np. słuchając Two steps from hell i jemu podobnych, industrialnego rocka, synthrocka, itp.
24.  Czy masz ulubione zwierzę? Niekoniecznie z naszego świata, ale może z anime, filmu czy gry?
Daraya: Kotełki zawsze <3
25.  Czy są jacyś youtuberzy, których filmiki oglądasz na bieżąco?
Wideoprezentacje, lubię tematykę jego vlogów.
26.  Masz jakieś plany na najbliższą przyszłość?
Daraya: Coooosplaaaaay xD
27.  Czy na zakończenie chciałabyś coś dodać od siebie?
Daraya: Gratuluję wytrwałości i pozdrawiam wszystkich, którym chciało się to do końca przeczytać ^_^
Bardzo dziękuję Daraya Cosplay za to, że poświęciła mi tyle czasu i energii, aby odpowiedzieć na moje pytania! Daraya, życzę Ci powodzenia w dalszej karierze i coraz liczniejszego grona fanów, ściskam mocno! Zapraszam wszystkich zainteresowanych do polubienia jej fp: KLIK!

Komentarze

 1. Ciekawy wywiad! Uwielbiam osoby, które całą dusza oddają się swojemu hobby i w rezultacie żyją z niego!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, to wspaniale, że Ci się podoba <3 <3 Daraya jest naprawdę niesamowita^^ :D
   Zapraszam też do polubienia mojej strony:
   https://www.facebook.com/Blogmirellaview/

   Usuń
 2. Jeju, ale dłuuugi wywiad :D Podziwiam osoby, które poświęcają tak dużo swojej pasji. ♥♥♥
  Obserwuję i zapraszam do siebie :
  www.beauty-of-manga.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję <3 <3 Również zaobserwowałam ;) :D Mam nadzieję, że będziesz tu często wpadać, ja z pewnością będę czytać Twoje wpisy~~ Zapraszam także na mój fp: https://www.facebook.com/Blogmirellaview/

   Usuń
 3. ciekawa z niej osobistosc
  http://happinessismytarget.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

EXCLUSIVE: wywiad z Growchu

EXCLUSIVE: wywiad z CandyPie

EXCLUSIVE: wywiad z Inioli

Przyjaciele i znajomi :)