EXCLUSIVE: wywiad z Kiseki (Cz. II)
Cześć~~ Witam Was po świętach! Jak Wam minął ten czas? Mnie pracowicie i nie ukrywam, dość męcząco… Ale dość przyjemnie :) W tym miesiącu to już ostatni post, więc nie przedłużając, zapraszam na kolejną część wywiadu z grupką Kiseki – w tym odcinku wypowie się: Mikori, która stworzyła cosplay Honoki, Haku, wcielająca się w postać Umi oraz Czołg, jako Nozomi!
Jeśli jeszcze nie czytaliście, zostawiam Wam link do pierwszej części: KLIK! Serdecznie zapraszam!
MIKORI (Honoka)                         
1. Czy możesz przybliżyć nam genezę Twojego pseudonimu?
Mikori: Mój pseudonim Mikori wziął się od 3 sylab z imion jednych z moich ulubionych postaci z anime a mianowicie:
Mi- od Hatsune Miku
ko- ostatnia sylaba w Kuroko z Kuroko no basket
ri- ostatnia sylaba w Yukari z Paradise kiss
2. W jakich okolicznościach, dzięki komu zainteresowałaś się cosplayem?
Mikori: Zdecydowałam się na pierwszy cosplay niedługo po pierwszym konwencie, na którym byłam. Robiąc sobie zdjęcia z cudownymi cosplayerami stwierdziłam, że też chciałabym  wywołać taki zachwyt w innych jaki oni zrobili na mnie. Kilka miesięcy później miałam już strój z serii „Kuroko no basket”.
Kiseki

3. Od jak dawna jesteś cosplayerką?
Mikori: Od grudnia 2013 roku.
4. Dlaczego zdecydowałaś się na cosplayowanie właśnie tej postaci z "Love Live"?
 Mikori: Bardzo lubię występy i taniec, marzyła mi się grupa , z którą mogłabym występować. Szczerze mówiąc na początku zastanawiałam się, którą z dziewczyn chciałabym cosplayować. Nagle padło na Honokę. Zawsze chciałam być podobnym typem człowieka. Wydaje mi się, że skłoniła mnie do tego jej odwaga w tym co robi. Bałam się czy dam sobie radę jako "liderka", ta główna, zawsze w centrum układu itp. ale okazało się to nie takie straszne jak myślałam. Poza tym u nas nie ma lidera, wszystkie decydujemy o tym co i jak robimy. Zawsze daję z siebie wszystko i ciągle staram się poprawić, myślę że póki co wszystko idzie w dobrym kierunku.
5. Możesz coś o niej opowiedzieć?
Mikori: Honoka Kousaka jest przezabawną postacią, która mimo tego ciągle wykazuje się pomysłowością, odwagą i na swój sposób wspiera pozostałe dziewczyny, a przede wszystkim uwielbia jedzonko z czym dopasowałyśmy się w 100%!
6. Czy wykonanie jej cosplayu było trudne, ile wymagało czasu?
Mikori: Mam na koncie już 3 stroje z tej serii. Najtrudniejszym i zdecydowanie najbardziej pracochłonnym był kostium z piosenki „Kira kira sensation”. Wykonanie całego stroju z wykończeniami zajęło mi około miesiąca. Największy problem miałam z uszyciem góry przypominającej gorset, reszta warstw poszła znacznie szybciej.
7. Czy w jakiś sposób utożsamiasz sie z tą postacią?
Mikori: Wiele osób mówi, że jestem do niej bardzo podobna z wyglądu. Jak się okazuje z zachowania też, tak przynajmniej twierdzą moje kochane idolki. Ciągle przebywam gdzieś między ludźmi i myślę o jedzeniu. Wydaje mi się też, że jestem prawie tak samo pozytywna.
8. Czemu zdecydowałaś się dołączyć do grupki "Kiseki"?
Mikori: Moja przygoda z naszą grupką zaczęła się na konwencie  Love 6 we Wrocławiu. Gdy byłam w cosplayu Honoki z piosenki „Yume no Tobira” podeszła do mnie Julia, która okazała się Umi Sonodą z tej właśnie grupki. Zapytała czy nie chciałabym do nich dołączyć. Znalazłyśmy się potem na facebooku i tak dołączyłam do grupy.
9. Czy poza cosplayem masz też inne hobby?
Mikori: Uwielbiam muzykę! Ostatnio pochłania mnie doszczętnie koreański pop i ogólnie cała kultura Korei Południowej. Poza tym interesuje mnie taniec nowoczesny. Czasem oglądam dramy, anime, ćwiczę, gram na keyboardzie, pływam. Najbardziej na świecie lubię jeździć na koncerty, to najlepsza zabawa jak dla mnie. Chciałabym znów zacząć jeździć konno bo trochę za tym tęsknię, musiałam zrezygnować ze szkółki.
10. Czy poza wspólnym fp grupki "Kiseki" posiadasz osobną stronę na Facebooku?
Mikori: Jak narazie nie.
11. Jaki był Twój pierwszy cosplay?
Mikori: Kuroko Tetsuya z serii „Kuroko no Basket”.
12. Czy masz swój ulubiony cosplay? Czy jest wśród stworzonych przez Ciebie cosplayi strój postaci, z którą się utożsamiasz, którą szczególnie lubisz?
Mikori: Naprawdę lubię Honokę Kousakę, z nią utożsamiam się najbardziej. Bardzo lubię też cosplay Lisbeth z serii „Sword art online” i Yuudachi z Kantai „Collection”.
13. Podczas tworzenia danego stroju, z jakim materiałem najbardziej lubisz pracować?
Mikori: Bawełna, satyna.
14. Co jest najtrudniejsze, a co najprzyjemniejsze w tworzeniu cosplayu?
Mikori: Najtrudniejsze są przede wszystkim wykroje i zdobywanie materiałów. Mieszkam w niedużym mieście więc większość rzeczy na cosplay zamawiam przez Internet, a to nie to samo co dokładne obejrzenie danego materiału, dotknięcie go w sklepie. Najprzyjemniejszy jest pierwszy raz, gdy zakładamy skończony strój. Widzimy jak prezentujemy się w całej okazałości postaci. Uczucie nie do opisania.
15. Czy jest jakiś cosplayer/cosplayerka, którą podziwiasz?
Mikori: Yuegene Fay
16. Czy możesz uchylić rąbka tajemnicy, jakie cosplaye szykujesz na rok 2016?
Mikori: Na pewno możecie wyczekiwać czegoś z Love live! Poza tym mam pewne plany co do filmu "Zwierzogród".
17. Bywasz na konwentach, lubisz tego typu imprezy?
Mikori: Bywam nie często jednak jeżdżę dla moich kochanych idolek. Lubię, konwenty są okazją do poznania fajnych ludzi, spędzenia czasu z tymi, których spotykamy niezwykle rzadko, mamy okazję porozmawiać z ludźmi z podobnymi zainteresowaniami. Niestety konwenty bardzo męczą, człowiek wraca i odsypia kilka dni, chyba że następnego musi iść do szkoły jak ja. Na szczęście dajemy radę.
18. Jeśli ktoś nigdy nie był na konwencie, w jaki sposób byś go zachęcił do przyjechania na taką imprezę?
Mikori: Jeśli nigdy nie był to zdecydowanie powinien pojechać! Można odwiedzić stoiska pełne różności, porozmawiać z osobami lubiącymi te same rzeczy, zobaczyć występy swoich ulubionych postaci na cosplayu, zjeść japońskie przysmaki i wiele, wiele innych. Oderwać się od szarej rzeczywistości na kilkanaście godzin.
19. Który konwent najlepiej wspominasz?
Mikori: Najlepiej wspominam Niucon 2015, na którym pierwszy raz spotkałam 4 osoby z naszej grupy. Pomimo ogromnego gorąca dałyśmy sobie radę na występie chodząc cały dzień w grubych strojach. Bawiłyśmy się świetnie nawet przy 40 stopniach i organizacja była całkiem dobra.
20. Czy jest coś, co Cię zraża do jeżdżenia na konwenty?
Mikori: Zdecydowanie zbyt duża ilość przepychających się ludzi, słaba organizacja przede wszystkim paneli, nie pamiętam kiedy ostatnio na jakimś byłam i jak już wspominałam wieeeelkie zmęczenie.
21. Lubisz czytać mangę lub książki? Czy może wolisz oglądać anime?
Mikori: Lubię zarówno czytanie mang i oglądanie anime. Wszystko zależy od serii.
22. Czy masz ulubionych autorów mang lub książek?
Mikori: Ai Yazawa, Hinako Takanaga, Junko- mangi, Stephen King- książki
23. Jakie jest Twoje ulubione zwierzę?
Mikori: Kot.
24. Jakiej muzyki słuchasz? Czy ona w jakiś sposób nastraja Cię do pracy, poprawia nastrój, inspiruje?
Mikori: Kpop zawsze nastraja mnie pozytywnie. Inspiruje do spełniania nawet najmniejszych marzeń i starania się w 100%.
25. Czy na zakończenie chciałabyś coś dodać?
Mikori: Chciałabym pozdrowić wszystkich, którzy wspierają naszą grupkę! Zdarzały się osoby które poznawały nas na konwencie pomimo tego, że dopiero co założyłyśmy stronkę. W szczególności pozdrawiam kochaną osóbkę, która przyjechała na tegoroczny konwent Love anime specjalnie dla nas! Pamiętajcie, że to właśnie wy napędzacie nas do pracy i dzięki wam ciągle staramy się bardziej w tym co robimy. Chciałabym również podziękować moim kochanym dziewczynom z grupki. Dziękuję za to, że jesteście, staracie się i dajecie z siebie 100% i trzymam kciuki za nasze dalsze projekty! Dzięki grupie Kiseki poznałam naprawdę cudowne przyjaciółki <3
HAKU (Umi)
1. Czy możesz przybliżyć nam genezę Twojego pseudonimu?
Haku: Mój pseudonim pochodzi z jednego z moich ulubionych anime. Mowa tutaj o „Naruto”. Jedna z postaci nazywała się właśnie Haku i bardzo mnie zaciekawiła. 
Kiseki

2. W jakich okolicznościach, dzięki komu zainteresowałaś się cosplayem?
Haku: Kiedy byłam na wakacjach u mojej cioci zrobiłam instant Yuno Gasai z Mirai Nikki. Użyłam rzeczy które miałam obecnie w domu. Stwierdziłam, że to naprawdę świetna zabawa i tak postanowiłam zająć się cosplayem bardziej na poważnie.
3. Od jak dawna jesteś cosplayerką?
Haku: Od września 2014
4. Dlaczego zdecydowałaś się na cosplayowanie właśnie tej postaci z "Love Live"?
Haku: Bardzo spodobał mi się głos Umi Sonody. Wydawał mi się najbardziej charakterystyczny i łatwy do odróżnienia w piosenkach. Uwielbiam tez charakter mojej postaci. Można powiedzieć, że od razu po obejrzeniu pierwszych odcinków, stała się moją ulubioną idolką więc nie zastanawiałam się zbyt długo nad wyborem.
5. Możesz coś o niej opowiedzieć?
Haku: Jest stanowcza, poważna ale też na swój sposób urocza i opiekuńcza.
6. Czy wykonanie jej cosplayu było trudne, ile wymagało czasu?
Haku: Tak. Najbardziej pracochłonny był strój z piosenki „Kira Kira Sensation!” Zajęło mi to na pewno parę tygodni. Reszta strojów była już raczej prostsza.
7. Czy w jakiś sposób utożsamiasz sie z tą postacią?
Haku: Hm, szczerze mówiąc długo zastanawiałam się nad tym pytaniem. Raczej nie mamy chyba wielu wspólnych cech.
8. Czemu zdecydowałaś się dołączyć do grupki "Kiseki"?
Haku: Zawsze chciałam dołączyć do jakiejś idolkowej grupki. Pewnego dnia znalazłam właśnie takie ogłoszenie. Najpierw sama dołączyłam a później zaproponowałam to mojej kuzynce Marcie, naszej obecnej Hanayo.
9. Czy poza cosplayem masz też inne hobby?
Haku: Słucham k-popu, interesuję się kulturą Korei Południowej, piszę, lubię uczyć się nowych języków.
10. Czy poza wspólnym fp grupki "Kiseki" posiadasz osobną stronę na Facebooku?
Haku: Tak, razem z Hanayo mamy swoją wspólną stronę „Citrus Cosplay.”
11. Jaki był Twój pierwszy cosplay?
Haku: Moim pierwszym cosplayem była Yuno Gasai z „Mirai Nikki.”
12. Czy masz swój ulubiony cosplay? Czy jest wśród stworzonych przez Ciebie cosplayi strój postaci, z którą się utożsamiasz, którą szczególnie lubisz?
Haku: Moim ulubionym cosplayem oprócz Umi jest cosplay Izumi Akazawy
z „Another”. Bardzo dobrze czuję się w tym stroju i mam z nim dużo dobrych wspomnień.
13. Podczas tworzenia danego stroju, z jakim materiałem najbardziej lubisz pracować?
Haku: Hm, może bawełna? Nie mam takiego jednego.
14. Co jest najtrudniejsze, a co najprzyjemniejsze w tworzeniu cosplayu?
Haku: Najwięcej problemu sprawiają mi chyba wykroje. Najbardziej lubię robić makijaż, stylizować wigi i zajmować się dodatkami do danego stroju.
15. Czy jest jakiś cosplayer/cosplayerka, którą podziwiasz?
Haku: Jest tylko paru zagranicznych cosplayerów.
16. Czy możesz uchylić rąbka tajemnicy, jakie cosplaye szykujesz na rok 2016?
Haku: Póki co planuję tylko cosplaye z idolek.
17. Bywasz na konwentach, lubisz tego typu imprezy?
Haku: Tak, lubię konwenty. Jednak teraz jeżdżę tam przeważnie ze względu na idolki
i znajomych.
18. Jeśli ktoś nigdy nie był na konwencie, w jaki sposób byś go zachęcił do przyjechania na taką imprezę?
Haku: Na konwentach można spotkać wiele wspaniałych osób o podobnych zainteresowaniach. To jest największy plus moim zdaniem.
19. Który konwent najlepiej wspominasz?
Haku: Najlepiej wspominam Love 2015, Animatsuri 2015 i Niucon 2015.
20. Czy jest coś, co Cię zraża do jeżdżenia na konwenty?
Haku: Organizacja, dużo ludzi, kolejki.
21. Lubisz czytać mangę lub książki? Czy może wolisz oglądać anime?
Haku: Tak, lubię czytać jednak teraz skupiam się bardziej na książkach. Anime oglądałam kiedyś. Teraz przeważnie oglądam dramy i różne programy muzyczne.
22. Czy masz ulubionych autorów mang lub książek?
Haku: Tak: Io Sakisaka, Ai Yazawa oraz William Wharton.
23. Jakie jest Twoje ulubione zwierzę?
Haku: Nie przepadam za zwierzętami ale jeśli miałabym wybrać to chyba wilk.
24. Jakiej muzyki słuchasz? Czy ona w jakiś sposób nastraja Cię do pracy, poprawia nastrój, inspiruje?
Haku: Tak jak wspomniałam słucham k-popu. Jestem wielką fanka BTS (Bangtan Boys) oraz AOA. Oprócz tego lubię jeszcze takie zespoły jak: Joy Division, Interpol, The Dumplings czy Of Monsters & Men. Natomiast moimi ulubionymi popowymi wykonawcami są: Ariana Grande i Troye Sivan. Muzyka pełni naprawdę ważną funkcję w moim życiu. Dodaje mi wiele energii i jest najlepszym lekarstwem na smutek.
25. Czy na zakończenie chciałabyś coś dodać?
Haku: Chciałabym podziękować wszystkim, którzy chwalą nasze stroje i mówią nam wiele ciepłych słów. To naprawdę motywuje nas wszystkie do dalszej pracy. Mam nadzieje, że nasze przyszłe stroje również spotkają się z pozytywnym odbiorem. Dziękuję bardzo.
CZOŁG (Nozomi)
1. Czy możesz przybliżyć nam genezę Twojego pseudonimu?
Czołg: Raz moja znajoma źle przeczytała mój identyfikator i zamiast "ciciaq" odczytała "czołg". Dużo ludzi słysząc to było pewnych, że właśnie taki jest mój pseudonim i większość zaczeła się tak do mnie zwracać.
2. W jakich okolicznościach, dzięki komu zainteresowałaś się cosplayem?
Czołg: Całkowicie przypadkowo wpadłam na stronę Namidy, której praca tak strasznie mi się spodobała, że postanowiłam sama zacząć się w to bawić.
Kiseki

3. Od jak dawna jesteś cosplayerką?
Czołg: Od sierpnia 2014 roku.
4. Dlaczego zdecydowałaś się na cosplayowanie właśnie tej postaci z "Love Live"?
Czołg: Z początku zanim jeszcze zobaczyłam anime zostałam poproszona o zrobienie Nozomi. Jako, że wtedy jeszcze nie widziałam anime nie zgodziłam się. Postać kompletnie mi się nie podobała. Jednak po zobaczeniu serii wręcz zakochałam się w tej postaci. Patrząc na to anime miałam wrażenie jakbym to ja sama była tą postacią. Jej charakter, zachowanie w niektórzych momentach było wręcz identyczne jak moje. Od tamtej pory większośc moich cosplanów to właśnie Nozomi <3
5. Możesz coś o niej opowiedzieć?
Czołg: Nozomi jest postacią dosyć skrytą. Ciężko nawiązuje przyjaźnie, jednak przez to jej przyjaź z Eli jest bardzo silna. Nozomi dzięki swojej wiedzy oraz wiary w karty Tarota, potrafi podejmować bardzo słuszne decyzje oraz pomagać innym. Dodatkowo bardzo dba o kondycję i rozwój piersi swoich koleżanek poprzez charakterystyczne dla niej "Washi washi" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
6. Czy wykonanie jej cosplayu było trudne, ile wymagało czasu?
Czołg: Dla mnie wykonanie było dosyć łatwe. Jedynym dosyć trudnym aspektem tego cosplayu było dopasowanie rzeczy, produktów z których korzystałyśmy. Jednak tym zajmowała się głównie nasza Eliczka <3 Sama praca nad strojem zajeła mi 2 dni.
7. Czy w jakiś sposób utożsamiasz sie z tą postacią?
Czołg: Tak i to bardzo mocno. Ale o tym już wpsominałam w pytaniu 4.
8. Czemu zdecydowałaś się dołączyć do grupki "Kiseki"?
Czołg: Dołączyłam na prośbę naszej kochanej Eli (Keshi). Dodatkowym powodem była również chęć ponownego wystąpienia po porażce na Ryuconie w bardziej dopracowanym stroju i układzie.
9. Czy poza cosplayem masz też inne hobby?
Czołg: Jednym z moich hobby jest pole dance, jednak przez pewne komplikacje na dzień dzisiejszy nie jest w stanie go realizować.
10. Czy poza wspólnym fp grupki "Kiseki" posiadasz osobną stronę na Facebooku?
Czołg: Oczywiście. Nazywa się "Czołg cosplay"
11. Jaki był Twój pierwszy cosplay?
Czołg: Moim pierwszym cosplayem była Mahiru "Shinya" Banba z Akuma no Riddle.
12. Czy masz swój ulubiony cosplay? Czy jest wśród stworzonych przez Ciebie cosplayi strój postaci, z którą się utożsamiasz, którą szczególnie lubisz?
Czołg: Wszystkie postacie, których strój wykonuje są w jakiś sposób podobne do mnie, więc z każdą z nich choć trochę się utożsamiam. Moim ulubionym cosplayem jest Jibril, Will of Abyss oraz dopiero powstający Anny z Frozen.
13. Podczas tworzenia danego stroju, z jakim materiałem najbardziej lubisz pracować?
Czołg: Tak właściwie nie mam swojego ulubionego materiału. Łatwiej byłoby mi powiedzieć jakiego materiału nie lubię. Wtedy odpowiedzią byłaby worbla.
14. Co jest najtrudniejsze, a co najprzyjemniejsze w tworzeniu cosplayu?
Czołg: Nienawidzę robić wykroi. Zawsze coś wyjdzie mi nie tak jak trzeba. Jednak kiedy już wszystko pozszywam i zaczyna wychodzić coś przypominającego strój postaci to jestem w niebie i chyba to jest najprzyjemniejsze dla mnie.
15. Czy jest jakiś cosplayer/cosplayerka, którą podziwiasz?
Czołg: Jest bardzo wielu cosplayerów, których podziwiam. Są nimi m.in: Namidanobaka, Shappi czy Miko.
16. Czy możesz uchylić rąbka tajemnicy, jakie cosplaye szykujesz na rok 2016?
Czołg: W tym roku mam wyjątkowo dużo planów i nie wiem czy uda mi się wszystkie wykonać. Najprawdopodobniej uda mi się w tym roku wykonać cosplay Mitsuby, Yayoi oraz Horn z Owari no Seraph, Tobiichi Origami ver.AST oraz Roszpunkową Nozomi.
17. Bywasz na konwentach, lubisz tego typu imprezy?
Czołg: Bywam w miarę możliwości. Bardzo lubię tego typu imprezy bo można poznać wiele cudownych osóbek.
18. Jeśli ktoś nigdy nie był na konwencie, w jaki sposób byś go zachęcił do przyjechania na taką imprezę?
Czołg: Powiedziałabym mu o wszystkich cudownych osobach, które może tam poznać.
19. Który konwent najlepiej wspominasz?
Czołg: Zdecydowanie Love 2015.
20. Czy jest coś, co Cię zraża do jeżdżenia na konwenty?
Czołg: Ogromne kolejki oraz często brak odpowiedniej organizacji.
21. Lubisz czytać mangę lub książki? Czy może wolisz oglądać anime?
Czołg: Uwielbiam czytać i mangi i książki. Niestety na oglądanie anime nie mam już tyle czasu co kiedyś.
22. Czy masz ulubionych autorów mang lub książek?
Czołg: Moje serduszko podbił Rick Riordan.
23. Jakie jest Twoje ulubione zwierzę?
Czołg: Ostatnio bardzo mocno pokochałam króliczki.
24. Jakiej muzyki słuchasz? Czy ona w jakiś sposób nastraja Cię do pracy, poprawia nastrój, inspiruje?
Czołg: Najczęściej puszczam sobie różne soundtracki oraz piosenki z bajek Disneya. One poprawiają mi nastrój jak nic innego.
25. Czy na zakończenie chciałabyś coś dodać?
Czołg: Chciałabym podziękować wszystkim, którzy czy na konwencie czy w Internecie nas wspierają. To dodaje mi motywacji jak nic innego. Dziękuję Wam wszystkim baaardzo mocno *^*

Na dziś to już wszystko, ale już wkrótce pojawi się druga część :D :D Serdecznie zapraszam! :D :D Zapraszam do polubienia fp Kiseki: https://www.facebook.com/kisekigroup/?fref=ts
Jeśli chcecie być na bieżąco również z materiałami, które ukazują się na blogu – zapraszam do polubienia mojej strony: https://www.facebook.com/Blogmirellaview/ oraz do zaobserwowania bloga!

Komentarze

 1. Ohoho jak dużo pytań! Ja osobiście nie jestem obezna w tych tematach więc nie wszystko rozumiałam, ale sam wywiad bardzo ciekawy! Co mnie bardzo zdziwiło to to, że Mikori sama uszyła stroje. Nie wiedziałam, że trzeba je samemu szyć! Przy tym musi być dużo pracy.
  Littleredcherrysmile click

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można je szyć samemu, ale można też zakupić - koniec końców cosplay to świetna zabawa, dla każdego! :D :D

   Usuń
 2. Muszę przyznać, że za bardzo nie znam się na takiej tematyce i prawie nic z tego nie rozumiałam, ale podziwiam ludzi, którzy mają taką pasję do Japonii i którzy o niej tyle o niej wiedzą.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dziewczyny dają z siebie wszystko w tym, co robią :D :D

   Usuń
 3. Łoo, jaki długi post, gratuluje wytrwałości! Swietnie przeprowadzone wywiady, widac profesjonalizm ;)
  http://roksanaphotoechelon.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 4. Super wywiad :) dziewczyny są świetne, lubię takie klimaty. W telewizji czasami ogladam cosplaye amerykańskie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dużo pytań . Ja także nie w temacie :D Ale wywiad i pytania bardzo ciekawe :) Zdjęcia mnie też zaciekawiły ! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie szkodzi, że nie jesteś w temacie, cieszę się, że Ci się podobało :D :D

   Usuń
 6. Kompletnie nie mam pojęcia o co chodzi, ale z przyjemnością przeczytałam wywiady. Powiem szczerze, że mam ochotę zagłębić się w te tematy. :D
  jjulyblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam zajrzeć na fp dziewczyn - zdecydowanie warto, wtedy wiele się wyjaśni ;)

   Usuń
 7. Nie jestem w temacie co do cosplayerek czy całej tej mangi i anime, ale wywiad z przyjemnością przeczytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajny ten wywiad, za bardzo nie rozumiałam o co chodzi, ale co tam :D.
  http://tutajswiatsiekreci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Hello from Spain: fabulous world.I just discovered your blog and I like the variety of topics that you write. Fashion and beauty are my hobbies with my Barbie doll collection. Right now I have a blog dedicated to those dolls that I invite you to visit: http://all4barbie.blogspot.com.es/ If you want we keep in touch. I already made me a follower of your blog.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hello, I' m glad You already Follow my blog, thank U very much <3 <3 *hug* Of course, I want to keep in touch with You! I already made me a follower of your blog :D <3 I am so glad You like my blog!

   Usuń
 10. Świetne :) Podziwiam każdego, kto zainteresowany jest Japonią i stara się w swoje życie wprowadzić tą kulturę ;o Wymaga to naprawdę dużo pracy!
  Pozdrawiam i zapraszam http://dramabeautyy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe, że całkiem sporo przeszło do naszego codziennego życia :)

   Usuń
 11. Też bardzo lubię Japonię. Bardzo dobrze, że ludzie interesują się tą kulturą i starają się wprowadzić ja w swoją codzienność. Super blog! Onserwuje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję^^ Ja też już oddałam obserwację ;)
   Zapraszam ponownie! :D :D

   Usuń
 12. Nie za bardzo interesuję się tą tematyką, ale zawsze uważam, że dziewczyny robiące cosplay wyglądają fenomenalnie. Świetne wywiady :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, to prawda, cosplayerzy i cosplayerki są niesamowite i najlepsze w tym, co robią :D :D

   Usuń
 13. Fajnie było mi się wgłębić w coś z czym nie mam na codzień styczności :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło słyszeć ;) :D Zapraszam ponownie!

   Usuń
 14. I kolejny dobry wywiad ^_^. Haku wygląda przeuroczo w tych cosplayach ♥__♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję <3 <3 To prawda, wszystkie są przeurocze <3 <3

   Usuń
 15. Śliczne są jej cosplaye <3 Moim zdaniem najładniej jej we fioletowych włosach XD
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To fakt, cosplaye są świetne <3 <3
   Pozdrawiam!

   Usuń
 16. Cóż za wyczerpujący wywiad! :) Super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda z dziewczyn miała okazję się wypowiedzieć^^ :D

   Usuń
 17. Super blog !:)
  Zapraszam do mnie :) odwdzięczam się :)
  claudiaslomiana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ;) Z pewnością wpadnę! :D

   Usuń
 18. Już polubiłam Mikori, głównie dlatego że na pytanie "ulubiony zwierzak" odpowiedziała kot. Wielki plus u Ayunki, która jest największą kociarą pod słońcem. Wracając do tematu, naprawdę świetnie przeprowadzona rozmowa. Ogólnie dziewczyny wydają się być bardzo miłe i sympatyczne, a co najważniejsze, bije od nich pasja cosplayu :)
  pozdrawiam cieplutko myszko :*
  ayuna-chan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również jestem wielką kociarą i kocham wszystko, co ma futerko i mruczy^^ <3 Uwielbiam dziewczyny z Kiseki, są jedną z najfajniejszych grupek cosplayerek, polecam zajrzeć na ich fanpage :D <3
   Pozdrawiam <3 <3

   Usuń
 19. Wywiad czytałam z wielkim zainteresowaniem. Naprawdę ciekawe pytania, a także odpowiedzi. Pozdrawiam.
  wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 20. W sumie sama chciałabym zostać cospleyerka :)


  Zapraszam!
  http://bleedingoutforyou.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję z pewnością wpadnę :D :D

   Usuń
 21. Ciekawy ten post ;)
  pozdrawiam cieplutko i zapraszam do mnie, będzie mi bardzo miło jeśli zajrzysz, zaobserwujesz xkroljulianx

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością wpadnę ;) :D
   Pozdrawiam!

   Usuń
 22. Podziwiamy wszystkich, którzy zajmują się cosplayem. Same uwielbiamy oglądać zdjęcia i filmy, na których przedstawiają swoje stroje i zawsze jesteśmy pod wrażeniem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również uwielbiam cosplay, to wspaniałe hobby! :D :D Bardzo się cieszę, że zajmujący się nim ludzie poświęcają mi czas, aby opowiedzieć sobie oraz swojej pasji^^ <3

   Usuń
 23. I like your blog, its really dope.
  Do you want to follow each other?
  If you want, than follow me, and let me know in comments, so I can follow you back with pleasure.

  We can follow each other on Instagram @andjela.dujovic, let me know in the comments so I can follow you back.

  www.bekleveer.com
  xoxo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hello, it's very nice, thank You :D :D
   With pleasure I will follow your blog~~

   Usuń
 24. Super wywiad!
  http://bloogpseudoarytstyczny.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 25. Odpowiedzi
  1. Dziękuję, cieszę się, że Ci się podobał :D :D

   Usuń
 26. Super wywiad!
  Pozdrawiam. ^^
  st3fansk4.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

EXCLUSIVE: wywiad z Growchu

EXCLUSIVE: wywiad z CandyPie

EXCLUSIVE: wywiad z Inioli

Przyjaciele i znajomi :)