EXCLUSIVE: wywiad z Anuszka Cosplay

Witam wszystkich bardzo serdecznie~~ Mam nadzieję, że tydzień mija Wam bardzo przyjemnie :) Bo mi, niestety, nie jest wcale przyjemnie, gdyż po raz kolejny technologia okazała się bardzo zawodna i zostałam bez laptopa... Ale na szczęście, mogę dziś skorzystać z komputera w bibliotece i oto jest - świeży i wspaniały wywiad z Anuszka Cosplay! Dziewczyna jest zjawiskową i niezwykle utalentowaną cosplayerką, bardzo się cieszę, ze zdecydowała się mi udzielić wywiadu, za co bardzo jej dziękuje i gorąco życzę powodzenia w dalszej karierze! Koniecznie wejdźcie na jej fanpage: Anuszka Cosplay i zapraszam do czytania!

1.         Czy możesz przybliżyć nam genezę Twojego pseudonimu?
Anuszka: Większość cosplayerów wybiera pseudonimy, które brzmią bardzo azjatycko, a ja wolałam pozostać w naszym kręgu kulturowym. Anuszka to wschodnie zdrobnienie mojego imienia, które zawsze bardzo mi się podobało i w pewnym momencie po prostu do mnie przylgnęło.


Anuszka Cosplay
2.         W jakich okolicznościach, dzięki komu zainteresowałaś się cosplayem? Od jak dawna jesteś cosplayerką?
Anuszka: Byłam z koleżankami w centrum handlowym i wygłupiałyśmy się przymierzając śmieszne dodatki w jednym ze sklepów. Stwierdziłyśmy, że w srebrnej peruce wyglądam, jak Daenerys i postanowiłam zrobić jej strój. Z początku przebrałam się tak na urodziny mojej przyjaciółki, ale przy okazji Pyrkonu stwierdziłam, że w sumie mogłabym się pokazać w takim kostiumie właśnie tam - nie wiedziałam wtedy jeszcze, że to ma swoją nazwę i ogromną rzeszę fanów... wszystko zrobiłam czysto dla zabawy. W tym roku w marcu minęły dwa lata, kiedy zajmuję się cosplayem.

3.         Czy kierujesz się jakimiś kryteriami przy wyborze postaci, której cosplay chcesz zrobić? Czy jest to raczej spontaniczna reakcja, kiedy widzisz jakiejś bohaterki z m&a/filmu/gry, automatycznie wiesz, że chcesz zrobić cosplay?
Anuszka: To wygląda bardzo różnie. Czasami zainteresuje mnie design postaci, czasami bardzo silnie się z nią utożsamiam, a czasem szykuję strój pod kątem danej imprezy/pracy/konkursu. Największą frajdę sprawia mi wcielanie się w postaci, które lubię i które mnie inspirują, tak jak to było w przypadku Daenerys.
Anuszka Cosplay

 4.         Jaki był Twój pierwszy cosplay?
Anuszka: Daenerys z "Gry o Tron". Strój był okropny, a za perukę powinnam iść siedzieć, ale mimo to wcielenie się w tą postać sprawiło mi mnóstwo zabawy. Planuję poprawić ten strój na tegoroczny FotoCon.

5.         To pracochłonne hobby, ile czasu zajmuje ci przygotowanie jednego stroju?
Anuszka: To zależy od stroju oczywiście. Były stroje, nad którymi siedziałam miesiąc i takie, które złożyłam do kupy w dwa dni. Średnio zabiera mi to około dwóch-trzech tygodni.
Anuszka Cosplay

6.         Czy masz swój ulubiony cosplay?
Anuszka: Na ten moment to Daenerys i Nidalee, ale mam zamiar przebić je Roszpunką ;)

7.         Czy jest wśród stworzonych przez Ciebie cosplayi strój postaci, z którą się utożsamiasz?
Anuszka: Zawsze czułam silne przywiązanie do postaci Disneya, więc chyba wybrałabym Ariel.
Anuszka Cosplay

8.         Czy jest wśród stworzonych przez Ciebie cosplayi strój postaci, którą szczególnie lubisz?
Anuszka: Śnieżka, Ariel i Daenerys to moje ulubione trio. Co do strojów mam ogromne zastrzeżenia, ale postacie bardzo lubię i będę starała się poprawiać ich kostiumy.

9.         Podczas tworzenia danego stroju, z jakim materiałem najbardziej lubisz pracować?
Anuszka: Tkaniny wygrywają z pianką i worblą.

10.       Co jest najtrudniejsze, a co najprzyjemniejsze w tworzeniu cosplayu?
Anuszka: Najtrudniejsze są dla mnie elementy zbroi (nie cierpię ich robić, bo zawsze wychodzą nie tak, jak to sobie wyobrażałam), natomiast najprzyjemniejszą częścią jest dla mnie wykańczanie stroju - malowanie, dekorowanie, ozdabianie, cieniowanie. Uwielbiam patrzeć, jak wszystko nabiera głębi i rumieńców.
Anuszka Cosplay

11.       Czy jest jakiś cosplayer/cosplayerka, którą podziwiasz?
Anuszka: Podziwiam wszystkie moje cosplayowe koleżanki, ale również wiele artystów, których nie miałam okazji poznać osobiście. Każda osoba, która tworzy stroje jest dla mnie godna podziwu. Darzę ogromnym szacunkiem prace Shappi, Michała Gwiazdy i 2Getha - głównie ze względu na ich zbroje, które po prostu zwalają z nóg, a Madlencia jest dla mnie ideałem jeśli chodzi o wczucie się w postać i dystans do siebie. Każdy cosplayer rozumie to hobby inaczej i to jest w tym wszystkim takie piękne.

12.       Czy zdarza Ci się, że krytyka, nieuzasadniony hejt, zniechęca Cię do tego, co robisz?
Anuszka: Chyba nie ma cosplayera, który nie spotkałby się z czymś takim. Zazdrość i zawiść ludzka nie znają granic i niestety doświadczyłam kilku przykrych incydentów. Początkowo bardzo to przeżywałam, ale dzięki wsparciu moich cosplayowych przyjaciół nie zrezygnowałam z pasji i staram się nie zwracać uwagi na osoby ciągnące mnie w dół.

Anuszka Cosplay

13.       Czy możesz uchylić rąbka tajemnicy, jakie cosplaye szykujesz na rok 2016?
Anuszka: W tym roku pragnę wrócić do Disneya, dlatego na pewno pojawię się gdzieś w stroju Dzwoneczka i być może zacznę prace nad Roszpunką. Jeśli uda mi się pojechać na FotoCon, będę chciała zrobić reedycję ślubnej Daenerys. Wolę zrobić 2 stroje bardzo dobrze, niż 10 byle jak, więc w tym roku postawię bardziej na jakość niż na ilość.

14.       Czy poza cosplayem masz inne hobby?
Anuszka: Gdyby nie brak czasu pewnie dalej bym malowała, ale cosplay zabiera mi bardzo dużo czasu i pieniędzy, więc nie mam już siły ani środków żeby zajmować się czymś innym.

15.       Bywasz na konwentach, lubisz tego typu imprezy?
Anuszka: Uwielbiam! Jednak jeśli mam być szczera to dużo lepiej czuję się na konwentach fantastycznych i eventach growych niż na imprezach poświęconych anime. To po prostu nie moja bajka.

16.       Jeśli ktoś nigdy nie był na konwencie, w jaki sposób byś go zachęciła do przyjechania na taką imprezę?
Anuszka: Pokazałabym mu zdjęcia strojów. Ludziom się to bardzo podoba i kilka osób zaciągnęłam dzięki temu na tegoroczny Pyrkon ;)
Anuszka Cosplay
 
17.       Który konwent najlepiej wspominasz?
Anuszka: Z tegorocznych najfajniejsza była Fantasmagoria w Gnieźnie. Bardzo dobrze wspominam też swój pierwszy Copernicon, na którym poznałam mojego obecnego chłopaka Kacpra, oraz dwa poprzednie Pyrkony (2015 i 2014)

18.       Czy jest coś, co Cię zraża do jeżdżenia na konwenty?
Anuszka: Dalekie podróże pociągami ;)

19.       Bierzesz udział w konkursach cosplayowych – czy możesz opowiedzieć o swoich wrażeniach?
Anuszka: Bycie na scenie to moja ulubiona część cosplayowania, więc jeśli tylko mogę staram się brać udział w konkursach. Przygotowanie scenki i scenografii daje mi ogromną satysfakcję i polecam każdemu chociaż raz spróbować zaprezentować swój strój na takim wydarzeniu.

20.       Czy warto brać udział w konkursach cosplayowych?
Anuszka: Oczywiście :)
Anuszka Cosplay

21.       Masz fanpage na Facebooku, deviantarcie i instagramie oraz prowadzisz bloga – czy dzięki kontom na tych portalach, grono Twoich odbiorców ciągle się poszerza?
Anuszka: Zdecydowanie największy ruch obserwuję na Facebooku i to dzięki narzędziom tego portalu coraz więcej osób dowiaduje się o moim istnieniu i zaczyna się interesować moją pracą.

22.       Czy, w jakich okolicznościach zainteresowałaś się mangą i anime?
Anuszka: Nigdy nie przeczytałam żadnej mangi. Obejrzałam dwa anime (Sword Art Online i Log Horizon), ale nie porwały mnie jakoś szczególnie. To po prostu nie jest moja stylistyka.

23.       Lubisz czytać mangę lub książki? Czy masz ulubionych autorów mang lub książek?
Anuszka: Uwielbiam czytać książki. Do moich ulubionych autorów śmiało mogę zaliczyć George'a R.R. Martina, Maję Lidię Kossakowską, czy Tolkiena. Poza fantastyką lubię też literaturę klasyczną - Annę Kareninę i Portret Doriana Greya.

24.       Masz jakiś ulubiony film, serial albo anime?
Anuszka: Mój ulubiony film to zdecydowanie "About Time", jeśli zaś chodzi o seriale to uwielbiam "HIMYM", "Grę o Tron" i "NCIS".

25.       Wolisz anime czy animowane filmy, produkowane przez np. DreamWorks, Pixar albo Disneya?
Anuszka: Disney! ;)
Anuszka Cosplay

26.       Jakiej muzyki słuchasz? Czy ona w jakiś sposób nastraja Cię do pracy, poprawia nastrój, inspiruje?
Anuszka: Słucham różnych stylów muzycznych i nie jestem jakoś szczególnie przywiązana do jednego. Muzyka towarzyszy mi w drodze na uczelnię, w podróży na konwenty i oczywiście przy pracy nad strojami. Nie umiem usiedzieć w ciszy ;)

27.       Czy masz ulubione zwierzę? Niekoniecznie z naszego świata, ale może z anime, filmu czy gry?
Anuszka: Jestem typową kociarą, ale niestety mam uczulenie na kocią sierść, więc moja miłość to tych futrzaków jest bardzo platoniczna. Planuję za to kupić mopsa.

28.       Czy są jacyś youtuberzy, których filmiki oglądasz na bieżąco?
Anuszka: Rzadko oglądam filmiki na Youtubie, ale bardzo lubię recenzje growe Angry Joe i program codzienny Good Mythical Morning.
Anuszka Cosplay

29.       Masz jakieś plany na najbliższą przyszłość, niezwiązane z cosplayem?
Anuszka: Jak każdy :) Na razie chcę skończyć studia i wyprowadzić się "na swoje". Potem, kto wie...

30.       Czy na zakończenie zechciałabyś coś dodać?
Anuszka: Bardzo dziękuję za wywiad <3

Ja również, bardzo, bardzo dziękuję, że zdecydowałaś się mi poświęcić swój czas - ściskam Cię mocno i życzę powodzenia w dalszej karierze cosplayerki!! <3 <3 Koniecznie wejdźcie i polubcie stornę Anuszka Cosplay: Anuszka Cosplay Polscy cosplayerzy i cosplayerki są fantastycznymi i niesamowitymi artystami, których warto wspierać i nie można obok ich twórczości przejść obojętnie - wkładają cały swój entuzjazm, energię i poświęcają czas, aby odtworzyć, a raczej stworzyć, przenieść do świata realnego postacie znane z kart książek, filmów, seriali,. mangi i anime czy komiksów... Polecam wspierać oraz jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, zainteresować się tym niezwykłym hobby :) To tyle ode mnie, jak tylko kryzys techniczny zostanie zażegnany, ogłoszę zapowiedziany w poprzednim poście konkurs: Spotkanie w Ksiegarni Autorskiej Do usłyszenia!

Komentarze

 1. świetna sprawa!
  zapraszamy w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, z pewnością wpadnę :D :D

   Usuń
 2. Świetny wywiad! Na pewno wpadnę na fanpage Anuszki. Jest tak fajną i pozytywną osobą ^^
  Pozdrawiam
  http://sunny-snowflake.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie polecam, pozdrawiam! :D :D

   Usuń
 3. Wow! Zdjęcia dołączone robią wrażenie :) Nam akurat Anuszka kojarzy się z indyjskim imieniem Anushka :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anuszka ma świetne zdjęcia, jeśli chcecie zobaczyć więcej, wpadnijcie na jej fanpage! :D Serdecznie polecam! :D

   Usuń
 4. Cudowne zdjęcia :D
  http://undergrounddaisyy.blogspot.com/2016/04/2.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny wywiad. Uwielbiam ją <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Super wywiad i niesamowite zdjęcia.
  Dodaję do obserwowanych , pozdrawiam i zapraszam do siebie.
  Czekam na kolejne Twoje wpisy :)

  http://karolajn-el.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, z pewnością wpadnę :D
   Pozdrawiam! :D

   Usuń
 7. Jejku! Dopiero trafiłam na twój blog a już mi się spodobał więc obserwuję :) Bardzo podoba mi się tematyka, jeszcze nigdy nie spotkałam się z blogiem, o podobnej tematyce *-* Post bardzo ciekawy, a cosplay'e Anuszki są bardzo realistyczne i piękne *-*
  Pozdrawiam ;**

  http://nigdy-nie-dorastac.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Great interview and beautiful pics. Happy weekend, doll.
  xox
  Lenya
  FashionDreams&Lifestyle

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thanks^^
   I hope You have a nice weekend too :D

   Usuń
 9. śliczna cosplayerka, nie dziwię się że lubi wcielać się w postacie disneya, gdybym była cosplayerką czuję że robiłabym tak samo :) uwielbiam te postacie. świetny wywiad!
  pozdrawiam cieplutko myszko :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, również pozdrawiam! <3 <3

   Usuń
 10. Love cosplay!! It's such a creative and original way to express yourself!! <3
  I'm new over here so please check out my blog! and if you want to follow eachother leave me a coment :)

  vinylsdustandleather.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

EXCLUSIVE: wywiad z Growchu

EXCLUSIVE: wywiad z CandyPie

EXCLUSIVE: wywiad z Inioli

Przyjaciele i znajomi :)