EXCLUSIVE: wywiad z Urban Legends

Zapraszam na zapowiedziany wcześniej wywiad z prowadzącym jeden z najciekawszych kanałów, które mam przyjemność śledzić! Koniecznie wbijcie na YouTuBe, żeby obczaić filmiki: KLIK!, jak również gorąco zachęcam do polubienia fp: KLIK! Wpadnijcie też na snapchata oraz instagrama: @miejskielegendy. Wcześniej o kanale Urban Legends pisałam tutaj: KLIK! Zapraszam do zapoznania się z wywiadem! 
Urban Legends
1.      Czy na samym początku możesz pokrótce przedstawić, o czym jest kanał Urban Legends?
Urban Legends: Kanał UrbanLegends to miejsce na YouTube, gdzie przedstawiam szerokiemu gronu straszne historie, miejskie legendy oraz słowiańską demonologię.
2.      Skąd pomysł na prowadzenie kanału o takiej tematyce?
Urban Legends: Wszystko zaczęło się od pierwszej edycji konkursu zorganizowanego przez Hoop Colę i LifeTube - „Można inaczej”. Przedstawiłem tam pomysł na mój kanał i okazał się on na tyle dobry, że dostałem się do finałowej 16stki w Polsce.
3.      Czy Urban Legends to jedna osoba czy raczej grupa ludzi?
Urban Legends: UrbanLegends tworzą trzy osoby: Gosia odpowiada za teksty i literacki wydźwięk odcinków – to ona pisze scenariusze (ja wprowadzam poprawki), Filip to operator kamery, grafik i animator. Rozumiemy się bez słów i gdy nie mogę spojrzeć w kamerę, ufam jego wizji. No i jestem ja - prezenter, montażysta, czasem operator - ogólnie reżyser odcinków.
4.      Czy możesz przedstawić jak działa proces tworzenia filmów, które później pojawiają się na kanale?
Urban Legends: Chyba podobnie jak w każdym tego typu kanale: szukamy odpowiedniego pomysłu, który musi nas zaciekawić - musimy „czuć” temat, który będziemy prezentować, inaczej nie ma tej „chemii”. Potem tworzony jest scenariusz - z reguły trwa to kilka godzin. Gdy scenariusz jest już po poprawkach, staramy się dobrać odpowiednie lokacje do nagrań. W wolny dzień jedziemy na zdjęcia, nagrywamy odcinek (trwa to około 4-8 godzin), a na samym końcu jest montaż, w którym filmowi nadaję finalny efekt.
5.      Co jest najprzyjemniejsze, a co najtrudniejsze w przygotowaniu materiałów, które później lądują na kanale?
Urban Legends: Najprzyjemniejsze w procesie twórczym jest tak dobrać temat i miejsca nagrań, by podczas montażu wiedzieć, że „to będzie to”. Najtrudniejsze natomiast jest to, by znaleźć ten najlepszy temat, który spodoba się szerokiemu gronu odbiorców.
6.      Czy istnieją jakieś kryteria, według których dobierane są tematy, które będą poruszane w filmach?
Urban Legends: Temat musi pasować do charakteru kanału i musi mieć „to coś” – więcej kryteriów chyba nie ma.
Urban Legends
7.      Czy możesz zdradzić, jakie filmy w najbliższym czasie będziemy mogli obejrzeć na kanale?
Urban Legends: Dużo polskich i słowiańskich historii – to na pewno, ale to nie jedyne tematy, jakie mamy w rękawie.
8.      Po założeniu kanału, nagraniu i wrzuceniu pierwszych filmów, było łatwo czy raczej ciężko zdobyć pierwszych, stałych widzów?
Urban Legends: Pierwszych widzów zdobyłem dość szybko, dzięki trwającemu konkursowi, w którym brałem udział. Potem był zastój ze względu na brak sprzętu do nagrań. Kiedy zaczęliśmy nagrywać po sporej przerwie, trudno było się przebić – w sumie nadal ciężko przebić się z takimi tematami, ale jesteśmy ambitni i mam nadzieję, że kanał nabierze odpowiedniego rozpędu.
9.       Poza kanałem, masz fanpage na Facebooku – czy dzięki koncie na tym portalu, grono odbiorców, widzów ciągle się poszerza?
Urban Legends: To raczej działa w drugą stronę – dzięki kanałowi fanpage powoli zyskuje obserwujących. Zdecydowanie lepiej wygląda sprawa grupy moich widzów na Facebooku: „Legendarni” - dzielimy się tam pomysłami na kolejne odcinki, ale i rozmawiamy na bardzo luźne tematy.
10.  Czy negatywne opinie, nieuzasadnione hejty sprawiają, że masz ochotę przestać nagrywać filmy?
Urban Legends: Nauczyłem się nie brać tego do siebie. Nie wdaję się także w dyskusje z hejterami, bo - cytując klasyka - „sprowadzą mnie do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem”.
11.  Czy jest jakiś youtuber, którego podziwiasz, który jest dla Ciebie wzorem?
Urban Legends: Włodek Markowicz i Krzysztof Gonciarz – świetni youtuberzy, kapitalna twórczość z wysokiej półki YouTube'a
12.  Jesteś zadowolony z tworzonych filmików czy może chciałbyś coś w nich zmienić?
Urban Legends: Zawsze chciałbym coś zmienić. Jestem pedantycznym perfekcjonistą (tak, trudno się ze mną pracuje) ale są bariery, których na ten moment nie mogę przeskoczyć.. Może przy większym budżecie, może przy innym formacie..
13.  Czy są jakieś kanały, yutuberzy, których chciałbyś polecić?
Urban Legends: Tych dwóch panów, o których już wspomniałem powyżej - jeśli chodzi o duże kanały, a jeśli mówimy o tych mniejszych, to sprawdźcie kanał Władka Labudy – niesamowity człowiek, podróżnik, człowiek - motywator!
14.  Może zechciałbyś polecić film, może serial, który warto obejrzeć, bo jest w nim poruszany temat związany z tematyką kanału?
Urban Legends: Polecam film „Prestiż” w reżyserii Ch. Nolana ze względu na niesamowity scenariusz i zaskakujące zakończenie oraz stary polski film „Pętla” w reżyserii W.J. Hassa ze względu na jego poetykę i niesamowite dwuznaczne kadry.
Urban Legends
15.  Czy istnieją jakieś warte polecenia książka, nawiązująca do tematyki kanału?
Urban Legends: Zawsze polecać będę cykl demoniczny Petera V. Bretta – pierwszy tom nosi tytuł „Malowany Człowiek”- kawał dobrej literatury.
16.  Jak zapatrujesz się na przyszłość, w kwestii rozwoju kanału?
Urban Legends: Bardzo chcę dla niego szybszego rozwoju i zbudowania dużej społeczności świadomej rozrywkowego aspektu kanału, a nie traktującej filmy bardzo na poważnie.
17.  Czy poza prowadzeniem kanału, masz inne hobby?
Urban Legends: Oczywiście - hardware komputerowy to moje wielkie hobby. Dostałem teraz nawet możliwość produkcji filmów na kanał dużej sieci sklepów ze sprzętem komputerowym i z przyjemnością będę to robił. Oprócz tego bardzo lubię górskie wędrówki i długie przejażdżki samochodem.
18.  Czy możesz zdradzić, jakie masz plany na przyszłość?
Urban Legends: Robić to, co kocham i godnie żyć.
Gorąco dziękuję prowadzącemu kanał, że zdecydował się poświęcić swój czas i energię na odpowiedzenie na moje pytania :) Życzę całej ekipie UrbanLegends wielkich sukcesów, mnóstwa zapału i pasji do tego, co robią! Jesteście świetni, oby liczba Waszych fanów i stałych widzów się powiększała. Serdecznie polecam kanał, wpadnijcie i sami się przekonajcie! 

Komentarze

 1. Świetny wywiad z ciekawą osobą, liczę na więcej takich, a szczególnie na kolejny wywiad z Bukim jeśli się uda, ponieważ wcześniejszy był trochę za krótki. Jako kolega ''po fachu'', mam nadzieję, że jak zyskam troszkę więcej fanów, uda nam się zrobić jakiś wspólny konkurs ;D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję <3 Również mam nadzieję, że kiedyś uda mi się przeprowadzić znacznie dłuższy i obszerniejszy wywiad z Bukim oraz kilkunastoma innymi youtuberami ;) Co do konkursu, bardzo chętnie^^ Powodzenia! :D

   Usuń
 2. Bardzo fajnie przeprowadzony wywiad!

  Pozdrawiam.
  http://angelikabien.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo interesujący rozmówca. Dobry pomysł na wywiad. Gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobry wywiad :) fajnie się go czytało, bo pytania były przemyślane :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy wywiad, z zainteresowaniem się z nim zapoznałam. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny kanał dla ludzi lubiących ten temat. Najważniejsze, że robią go ludzie z pasją.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

EXCLUSIVE: wywiad z Growchu

EXCLUSIVE: wywiad z CandyPie

EXCLUSIVE: wywiad z Inioli

Przyjaciele i znajomi :)