EXCLUSIVE: wywiad z Rinai Nyan Cosplay

Hej~~ Witam Was serdecznie! Dziś mam dla Was kolejny wywiad, którego udzieliła mi Rinai Nyan Cosplay – serdecznie zapraszam na jej fanapge Rinai Nyan Cosplay
Rinai Nyan Cosplay
1. Czy możesz przybliżyć nam genezę Twojego pseudonimu?
Rinai Nyan Cosplay: Nie bardzo wiem, co autor mojego pseudonimu miał na myśli kiedy mi go zaproponował. Poprosiłam jedynie kolegę o małą przysługę i dowiedziałam się tylko, że ma on związek z moim nazwiskiem, niestety nic więcej nie wiem.
2. W jakich okolicznościach, dzięki komu zainteresowałaś się cosplayem?
Rinai Nyan Cosplay: Wydaje mi się, że wszystko zawdzięczam byłemu chłopakowi. To on poprosił mnie o zrobienie pierwszej postaci, mianowicie Taiga z Toradora na Niucon 2015. Musze przyznać, że głównie był to kupny cosplay i nie do końca podobała mi się sama koncepcja przebierania za konkretną postać, bardziej interesowałam się wtedy stylizacjami. Kolejne przebranie uszyłam po raz pierwszy własnoręcznie na XmasCon 2015, była to Taiga w wersji świątecznej. Wydaje mi się, że właśnie wtedy po prawdziwej sesji fotograficznej postanowiłam zagłębić się w to hobby.
3. Od jak dawna jesteś cosplayerką?
Rinai Nyan Cosplay: Mimo, iż pierwszy strój był już na Niucon 2015, cosplayerką zostałam dopiero po XmasCon 2015, jest to również czas kiedy założyłam swój fanpage na Facebook.
4. Czy kierujesz się jakimiś kryteriami przy wyborze postaci, której cosplay chcesz zrobić? Czy jest to raczej spontaniczna reakcja, kiedy widzisz jakiejś bohaterki z m&a/filmu/gry, automatycznie wiesz, że chcesz zrobić cosplay?
Rinai Nyan Cosplay: Zazwyczaj są to postaci damskie o wyjątkowo uroczym wyglądzie i niskim wzroście. Nie czuje na razie, bym pasowała na bardziej poważne postaci czy nawet postaci o płci przeciwnej. Najbardziej podobają mi się również postaci o nietypowym charakterze z zaburzeniami psychicznymi czy zapędami morderczymi posługujące się bronią. Cóż.. broń, dużo krwi i niepozorny uroczy dziewczęcy wygląd, myślę, że takie postaci najbardziej mnie zadawalają.
5. Jaki był Twój pierwszy cosplay?
Rinai Nyan Cosplay: Była to wcześniej wspomniana Taiga z Toradora w szkolnej wersji.
Rinai Nyan Cosplay
6. To pracochłonne hobby, ile czasu zajmuje ci przygotowanie jednego stroju?
Rinai Nyan Cosplay: Zawsze staram się zostawiać sobie margines miesiąca czasu na przygotowanie jednego cosplay’u wraz z zamównieniami, oczywiście nie zawsze to wychodzi. Średnio szycie jednego stroju zajmuje mi tydzień jeśli będę się przykładała i skupie się na pracy, którą mam do wykonania.
7. Czy masz swój ulubiony cosplay?
Rinai Nyan Cosplay: Jeśli chodzi o cosplay w moim wykonaniu to z każdego stroju jestem równie dumna. Staram się przykładając do nich całym sercem i cieszy mnie kiedy widzę znaczną poprawę w umiejętnościach zarówno manualnych jak i w szyciu. Jeśli chodzi o cosplay innych to mam swojego ulubieńca, który wciela się w postać Gurena z Owari no Seraph, lecz to nie jest jedyny cosplay, który mi się podoba.
8. Czy jest wśród stworzonych przez Ciebie cosplayi strój postaci, z którą się utożsamiasz, którą szczególnie lubisz?
Rinai Nyan Cosplay: Myślę, że w każdej postaci widzę cząstkę siebie, inaczej nie byłabym w stanie ich robić. Kazda z nich posiada chociaż jedną cechę, która jest dla mnie charakterystyczna.
9. Podczas tworzenia danego stroju, z jakim materiałem najbardziej lubisz pracować?
Rinai Nyan Cosplay: Z racji tego, iż na razie w szczególności poświęcam się szyciu to pracuję głównie z tkaninami. Nie jestem w stanie powiedzieć, które z nich przysparzają mi najwięcej przyjemności podczas pracy, lecz na pewno mogę powiedzieć, iż nie cierpię pracować z futrem czy bawełną, ponieważ maszyna nie jest w zbyt dobrych relacjach z tymi materiałami.
10. Co jest najtrudniejsze, a co najprzyjemniejsze w tworzeniu cosplayu?
Rinai Nyan Cosplay: Najtrudniej dla mnie jest niestety zebrać potrzebne fundusze na całkowity strój. Ze względu na to, iż przykładam się w 100% do odtwarzania postaci nie potrafię oszczędzać przy potrzebnych materiałach czy pomijać mniej znaczące elementy stroju.
Natomiast najprzyjemniejsze podczas tworzenia cosplay’u jest zauważalny progres postępowy prac. Kiedy mogę zobaczyć jak daleko zaszłam, ile mi jeszcze zostało oraz czy to co zrobiłam mnie zadawala. Jak zwykle wydaje mi się, ze najprzyjemniejsze jest zakończenie prac.
Rinai Nyan Cosplay
11. Czy jest jakiś cosplayer/cosplayerka, którą podziwiasz?
Rinai Nyan Cosplay: Nie sądzę, że jest to cosplayer, którego podziwiam, ale mam jedną osobę, której prace są przyjemne dla oka i niektóre z nich po po prostu mi się podobaja. Jest to Jessica Nigri, a cosplay, który szczególnie mi się podoba to Deathwing z Hearthstone.
12. Czy zdarza Ci się, że krytyka, nieuzasadniony hejt, zniechęca Cię do tego, co robisz?
Rinai Nyan Cosplay: Absolutnie. Nie znaczy to, że krytyka innych mnie nie boli, ale staram się podejść do niej neutralnie i wyciągnąć z niej wnioski, zastanowić się czy dana osoba ma rację i czy warto coś zmienić. Nigdy, żaden hejt nie zmusi mnie do porzucenia przeze mnie zainteresowania, które kocham. Hejterów jest mnóstwo, wszędzie i niemożliwe jest by ich uniknąć, po prostu trzeba przymykać na to oko.
13. Czy możesz uchylić rąbka tajemnicy, jakie cosplaye szykujesz na rok 2016?
Rinai Nyan Cosplay: Nie czuje, iż jest to jakakolwiek tajemnica, wszystkie moje plany znajduja się w odpowiednim albumie na moim fanpage. Na rok 2016 planuje jeszcze: Chess Belle z Owari no Seraph, Lu z Elsword (wersja balowa), Attila z Fate/Grand Order oraz Jack the Ripper z Fate/Grand Order. Niestety, bądź na szczęście nie wydaje mi się, że tylko przy tym pozostanę, mam jeszcze wiele planów bez określonych terminów.
14. Czy poza cosplayem masz inne hobby?
Rinai Nyan Cosplay: Kocham podróżować po świecie, poznawać kulturę innych krajów, smakować ich kuchni czy poznawać uroki tych państw/miast. Oprócz tego uwielbiam gotować. Spędzam dużo czasu w kuchni co cieszy moich najbliższych, gdyż często udaje im się załapać na degustację. W wolnych czasie pisze opowiadania, które zdobywają często nawet rangę książek. Swoją przyszłość wiążę z zawodem Make Up Artist, uwielbiam malować zarówno siebie jak i najbliższych, co często przydaje się przy charakteryzacji do cosplay’u.
15. Bywasz na konwentach, lubisz tego typu imprezy?
Rinai Nyan Cosplay: Oczywiście, konwenty to wydarzenia na których najczęściej się pojawiam, staram się wybierać na każdy większy konwent w Polsce. Jest to w dużej mierze uzależnione od funduszy na wejściówkę i planowany cosplay. Kocham konwenty całym sercem, lecz nigdy nie widziałam, by były one dobrze zorganizowana, częste obsunięcia czasowe potrafią wyprowadzić z równowagi. Konwent w 80% to dla mnie okazja do spotkania ze znajomymi czy poznawanie ludzi o podobnej pasji. To właśnie oni są kwintesencja tych eventów. Najciekawsze podczas konwentów są dla mnie sesje fotograficzne, zakupy przy stanowiskach wystawców, noclegi na terenie sleepów oraz od niedawna scenki cosplay’owe.
Rinai Nyan cosplay
16. Jeśli ktoś nigdy nie był na konwencie, w jaki sposób byś go zachęcił do przyjechania na taką imprezę?
Rinai Nyan Cosplay: Wydaje mi się, że jestem mało skuteczna w przekonywaniu znajomych do konwnetów, bo udaje mi się ich tylko odstraszać. Pokazuje im prawdziwe oblicze tych imprez. Zimne pomieszczenia, kolejki do łazienek, brud, opóźnienia czy brak miejsc do spania. Jak na to patrze, to się im nie dziwię. Niestety zniechęcają się zanim poznają magiczna atmosferę jaką noszą za sobą konwnety. Jest to miejsce gdzie można być sobą i nikt nie będzie cię potępiał…
17. Który konwent najlepiej wspominasz?
Rinai Nyan Cosplay: Wydaje mi się, że był to mój pierwszy konwent mianowicie Love 2015. Postanowiłam się wybrać na niego z moja przyjaciółką, która miała urodziny niedługo po jego terminie. Z racji, że to właśnie ona wprowadziła mnie w świat anime, chciałam przeżyć z nią swój „pierwszy raz” na konwencie. Mimo, iż nie mogłyśmy nocować na terenie imprezy bawiłyśmy się niesamowicie. Pochłonęła nas wyjątkowa atmosfera jak i ludzie, którzy pomogli nam się w nią zagłębić.
18. Czy zdarzyło się, że jakaś impreza zostawiła po sobie negatywne wspomnienia?
Rinai Nyan Cosplay: Owszem żadna impreza nie jest idealna, co pozwala nam je hejtować. Nikt chyba nie ma pojęcia co to jest idealny konwnet.. no bo jakby mogło nie być opóźnień czy probelmów z wejściówkami? To po prostu nie możliwe. Na szczęście nigdy nie skarżyłam się jeszcze na towarzystwo, które potrafi naprawić każdy konwent.
19. Czy jest coś, co Cię zraża do jeżdżenia na konwenty?
Rinai Nyan Cosplay: TAK ludzie, a raczej ich niektóre zachowania. Ja rozumiem, że bedąc na konwnecie nie obowiązują nas restrykcyjne zasady rodziców czy współlokatorów, ale miło by było zachować cząstki przyzwoitości. Konwenty najczęściej mają zasięg kilku tysięcy osób co oznacza, że wszędzie są tłumy czy kolejki. Czy kt widział kiedyś łazienkę po 1 dniu konwentu, w dodatku tą damską? Jakim cudem można zostawiać po sobie taki bałagan. Zapchane umywalki włosami, jedzenie wszędzie, waciki, plamy po kosmetykach, papier toaletowy a nawet rozwalona bielizna! Miło by było jakby każdy zostawiał po sobie minimalny porządek, każdemu by się wtedy lepiej myło. Nie chcę już wspominać o damskich prysznicach i braku poczucia czasu przez większość dziewczyn. Można się umyć w maksymalnie 15 min, potwierdzone info ;)
20. Czy dzięki fanpage'owi na Facebooku grono odbiorców ciągle się poszerza?
Rinai Nyan Cosplay: Myślę, że tak. Staram się na bieżąco udostępniać postępy moich prac i bardzo cieszy mnie, gdy coraz liczniejsze grono osób wspiera mnie przy mojej ciężkiej pracy.
Rinai Nyan Cosplay
21. Kiedy, w jakich okolicznościach zainteresowałeś się mangą i anime?
Rinai Nyan Cosplay: Była to 2 klasa gimnazjum. Koleżanka zmusiła mnie do obejrzenia 1 serii anime, mianowicie SnK, a dalej jakoś już poszło…
22. Lubisz czytać mangę lub książki?
Rinai Nyan Cosplay: Owszem lubię czytać zarówno mangi jak i książki, niestety rzadko mam na nie czas.
23. Czy masz ulubionych autorów mang lub książek?
Rinai Nyan Cosplay: Tak mam jednego ulubionego autora serii książek, które szczególnie przypadły mi do gustu jest to Simon Beckett.
24. Masz jakiś ulubiony film, serial albo anime?
Rinai Nyan Cosplay: Za filmami i serialami niezbyt przepadam, natomiast z anime jest to nawet pare tytułów m.in: Fate, Ansatsu Kyoushitsu, Akame ga Kill czy Elfen Lied.
25. Wolisz anime czy animowane filmy, produkowane przez np. DreamWorks, Pixar albo Disneya?
Rinai Nyan Cosplay: Wolę anime, jednak nie mam nic do typowych bajek czy nawet produkcji animowanych jak np. Total Drama Island.
Rinai Nyan Cosplay
 26. Jakiej muzyki słuchasz? Czy ona w jakiś sposób nastraja Cię do pracy, poprawia nastrój, inspiruje?
Rinai Nyan Cosplay: Muzyka jakiej słucham zależy głównie od mojego nastroju, potrafię słuchać praktycznie każdego gatunku muzycznego. Nie sądzę, żeby muzyka poprawiała mi nastrój czy mnie nawet inspirowała, raczej dzięki niej potęguję w sobie uczucia, które się w mnie kłębią.
27. Czy masz ulubione zwierzę? Niekoniecznie z naszego świata, ale może z anime, filmu czy gry?
Rinai Nyan Cosplay: Moją miłością są zwierzęta, które występują na naszej planecie mianowicie koty. Sama mam w domu dwa zwierzaki, które nie pozwalają mi niestety na rozwijanie mojej pasji. Kochają kłaść się na świeżo rozłożony materiał z wykrojami, wyjmować mi szpilki ze spiętych materiałów, gryźć pudło z tkaninami, zrzucać peruki ze stojaków czy rozkładać się na świeżo wyczyszczone (czyt. odkłaczone) stroje. Mimo wszystko nie wyobrażam sobie życia bez moich grubasków, są głównie po to by przynosić uśmiech na twarzy.
28. Czy są jacyś youtuberzy, których filmiki oglądasz na bieżąco?
Rinai Nyan Cosplay: Nie, na bierząco nie oglądam określonych youtuber’ów, lecz od czasu do czasu lubię zaglądać na kanał Alexy Poletti, danisnotonfire czy Yumi King.
29. Masz jakieś plany na najbliższą przyszłość, niezwiązane z cosplayem?
Rinai Nyan Cosplay: Oczywiście. Chciałabym dostać się do wymarzonej szkoły wizażu gdzieś za granica, by uczyć się tam tajemnych sztuk makijażu, by później móc pracować w wymarzonym zawodzie.
30. Czy na zakończenie zechciałabyś coś dodać?
Rinai Nyan Cosplay: Tak, chciałbym dodać “małe” podsumowanie.
Wszystkie odpowiedzi na pytania są dość obszerne, ale to skróty myślowe dotyczące kwestii poruszanych zagadnień. Kocham to co robię i będę to robiła zapewne dopóki nie dorosnę. Staram się wkładać całe serce i wszystkie moje umiejętności, by osiągnąć zamierzone cele. Staram się być najlepsza, ale nie dla innych tylko dla siebie. Z każdym kolejnych strojem/projektem nabywam nowe umiejętności i wiele się uczę jak na przykład: cierpliwości, sztuki oszczędzania, kreatywności, sprytu czy zaradności. Cosplay jest dla mnie wyzwoleniem, mogę pokazać ludziom jaka jestem w środku i nie boje się, że zostanę odrzucona, gdyż większość z nich ma podobne zdanie. Pracuje, by móc poznać więcej osób, które były by chętne na wspólne stroje z jednej serii, by razem wybierać się na sesje czy występować na scenie. Jestem skłonna pomóc każdemu kto ma z czymś problem i zrobię to z ogromną przyjemnością. Poprzez fanpage nie tylko chwalę się tym co osiągnęłam, żeby zdobywać pochwały czy popularność, robię to również dla siebie, by móc w przyszłości spojrzeć wstecz i udowodnić sobie, że robię postępy i moja prace idzie w dobrym kierunku. Nie interesuję się tyle sławą czy rozpoznawalnością, ja po prostu próbuję się dobrze bawić, ale jestem również bardzo wdzięczna każdej pojedynczej osobie, która wspiera moją pasję i śledzi ścieżki mojej “kariery”, to tez dzięki nim mam ochotę iść dalej. Przepraszam za długość wypowiedzi, ale to naprawdę niewiele w stosunku do tego co mam do powiedzenia, dziękuję za możliwość wywiadu, była to dla mnie sama przyjemność :3.
Rinai Nyan Cosplay
Bardzo dziękuję Rinai Nyan Cosplay – Rinai Nyan Cosplay i jeszcze raz zapraszam na jej stronę, wpadajcie, dawajcie polubienia i do zobaczenia!

Komentarze

 1. Ooo... :) Następny REWELACYJNY wywiadzik ^^ Rinai wygląda na prawdę świetnie i uroczo na zdjęciach! Tworzy genialne stroje :) Super wpis ;) Jak mijają wakacje ? ^^ Pozdrawiamy i ślemy buziole ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoja rozmówczyni słusznie zauważyła, że jej odpowiedzi są całkiem długie, może jakaś kolejna cześć wywiadu, bo wydaje się, że dziewczyna ma jeszcze sporo ciekawych rzeczy do powiedzenia ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny wywiad :) Rainai wygląda rewelacyjnie :D
  http://alexsweetdreams.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziewczyna ma sporo zainteresowań! Dobrze, że tacy utalentowani ludzie się nie marnują tylko tworzą :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

EXCLUSIVE: wywiad z Growchu

EXCLUSIVE: wywiad z CandyPie

EXCLUSIVE: wywiad z Inioli

Przyjaciele i znajomi :)